Trawniki specjalnego przeznaczenie i ich wykonywanie

Takie trawniki, a raczej murawy muszą być wykonywane w odpowiedni sposób. Okazuje się bowiem, że jest coraz więcej przepisów, które regulują nawet rodzaj trawy, która może być używana do ich wykonywania. Zazwyczaj zamiast wysiewana trawy na powierzchni, jest ona rozwijana z rolek, co pozwala na uzyskanie o wiele bardziej równej i odpowiednio dopasowanej powierzchni, jest także zazwyczaj odpowiednio duża.

Trawniki i murawy które stosuje się na boiskach sportowych zazwyczaj są wykonywane przez odpowiednie firmy, mające w tym zakresie odpowiednie doświadczenie i znają zasady ich prawidłowego wykonywania. Dlatego bardzo często te same firmy są zatrudniane do ich wykonywania na bardzo różnorodnych obiektach sportowych. To że grunt na obiektach jest pokryty trawą, często jest ściśle związany z danym sportem.

Wykonywane na obiektach sportowych takich jak właśnie boiska trawniki muszą być potem odpowiednio pielęgnowane, ponieważ traw może mieć określoną wielkość, którą zazwyczaj określają przepisy dotyczące gry i warunków utrzymania tego typu obiektów sportowych. Dlatego poza ich wykonaniem te same firmy bardzo często zajmują się także ich odpowiednią pielęgnacją, aby były one jak najbardziej odpowiednie.